به نام خدا

 

برای شادی و سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) 3 صلوات بفرستید.

با استناد روایت شده است: روزى جبرئیل امین(ع) هنگام زوال خورشید نزد رسول خدا(ص) نازل شد؛ در حالى که هیچ وقت در آن هنگام نزد رسول خدا(ص) نازل نمى شد.

رسول خدا(ص) در آن موقع هیچ صدایى از جبرئیل(ع) نشنیدند و خیلى تعجب کردند و از ایشان پرسیدند: اى جبرئیل(ع)! تا به حال این طور بر من نازل نشده بودى، چه اتفاقى افتاده است؟

 

برو به ادامه مطالب...

جبرئیل امین(ع) فرمود: امروز به امر خداوند، دمیدن ها بر آتش جهنم بازایستادند و من در این روز نزد تو آمده ام.

رسول خدا(ص) فرمودند: مرا از آتش جهنم با خبر کن، از لحظه اى که خداى تبارک و تعالى آن را آفرید.

جبرئیل امین(ع) فرمود: وقتى خداى تبارک و تعالى آن را آفرید امر فرمود که بر آن دمیده شود، پس هزار سال بر آن دمیده شد تا وقتى که سفید شد،‌ سپس بار دیگر امر فرمود و هزار سال بر آن دمیده شد تا ئقتی که قرمز شد و بار سوم نیز امر فرمود که بر آن دمیده شود، پس بر آن هزار سال دمیده شد تا وقتى که سیاه شد و هم اکنون سیاه و تاریک است و شعله هاى آن آرام نمى گیرد و حرارتش از بین نمى رود.

سپس فرمود: قسم به آن خدایى که تو را به حق مبعوث کرد! اگر خداى تبارک و تعالى به او اجازه یک نوک سوزن اجازه دهد که نفس بکشد، تمام اهل زمین و اهل آسمان از شدت حرارتش به هلاکت خواهند رسید و اگر شخصى از جهنم خارج شود، تمام اهل زمین از دیدن او و از شدت عذابش به هلاکت مى رسند و اگر یک حلقه از همان زنجیرى که خداى تبارک و تعالى در قرآن به آن اشاره کرده روى کوهاى دنیا قرار بگیرد، تمام آنها ذوب خواهند شد و اگر اهل زمین به یکی از نوزده خازن جهنم نگاه کنند از وحشت آن، هلاک خواهند شد و اگر یک جامه از جامه هاى جهنم به اهل زمین عرضه شود، تمام اهل زمین از بوى گند به هلاکت خواهند رسید.

در همان حال رسول خدا(ص) شروع کردند به گریه کردن و جبرئیل(ع) و نیز گریه کرد تا وقتى که فرشته اى از طرف خداى تبارک و تعالى برایشان نازل شد و فرمود: اى محمد(ص) و اى جبرئیل(ع) به راستى خداى تبارک و تعالى شما را در  امان نگه داشته و شما را معصوم قرار داده است تا هیچ گناهى انجام ندهید و شما را عذاب ندهد.

 

همان
نظرات (1)
یکشنبه 18 دی‌ماه سال 1390 ساعت 11:34 ق.ظ
وای خدایا مارو جهنم نندازی اااااااااااااااا بخدا ما از سر آدمیت گناه میکنیم خودمونم دوست نداریم که تو رو ناراحت کنیم.تو بزرگترین وپاکترین عشق ماییییییییییی ........بیا وظهور اقامونو نزدیک تر کن تا ماهم بهترتر بشیم .یاعلی
امتیاز: 2 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد